Porady

Zalety rozwiązania GSM z autonomicznym zasilaniem

Oferowane przez nas rozwiązanie GSM z autonomicznym zasilaniem ma kilka szczególnych zalet. Jedną z najważniejszych jest możliwość montażu w dowolnym miejscu w terenie. Jedynym warunkiem jest zasięg sieci GSM ale w Polsce nie stanowi to żadnego problemu. Praktycznie każda sieć GSM pokrywa Polskę zasięgiem w 99%. Trzeba też pamiętać o dostępności promieniowania słonecznego do miejsca montażu ponieważ to słońce dostarcza energii do zasilania urządzeń do transmisji GSM. Takie rozwiązanie umożliwia montaż stacji pogodowej dokładnie w tym miejscu gdzie chcemy dokonywać pomiarów. Już niedługo w naszej ofercie znajdować się będą urządzenia do zdalnego kontrolowania i sterowania urządzeniami zainstalowanymi na polu, np. sterownie elektrozaworami do systemu nawadniania.

Inną zaletą jest sposób zasilania. Autonomiczne źródło zasilania daje dużo większą pewność ciągłej transmisji danych w okresie od wczesnej wiosny do zimy. Urządzenia są mniej narażone na przepięcia jakie występują w sieci energetycznej wiosną i latem podczas burz więc nie trzeba prewencyjnie tychże urządzeń odłączać od zasilania jak to jest w przypadku urządzeń podłączonych do gniazdka.

Bardzo ważną cechą rozwiązania GSM jest pewność, że dane meteo będą oznaczone zawsze prawidłową godziną  i datą pomiaru. Nasz serwer pilnuje każdej stacji meteorologicznej aby dokonywała pomiarów o odpowiednich godzinach.